בניית גדר למרפסת – כל מה שצריך לדעת

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו ל-077-8042040

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בניית גדר למרפסת היא תהליך הכרחי על מנת להבטיח את בטיחותם של הילדים, בעלי החיים ודיירים נוספים של הבית מפני נפילה או החלקה מקומה גבוהה. המרפסת בבית שלנו מאפשרת לנו לצאת ולנשום אוויר קריר שממלא את הריאות ומשחרר את כל הדאגות, וחשוב שכל מי שיצא למרפסת ירגיש את התחושה הזו ולא ייקלע לסכנת חיים או יחוש פחד גבהים טורדני. כדי לשמור על טוהר המרפסת ולהעניק לה גוון עיצובי נוסף, כדאי שתשקלו לפנות למסגר מקצועי שיבנה לכם גדר יפהפיה שתעשיר את הערך העיצובי של הבית.

כללי הבטיחות

כל מסגר מקצועי יודע כי לבניית גדר למרפסת במדינת ישראל יש חוקים נוקשים: גובה גדר המרפסת יהיה לפחות 105 ס"מ והמרווח בין המוטות השונים לא יעלה על 8 ס"מ. הרווח בין המוטות חשוב על מנת שילד או בעל חיים לא יוצא את ראשו או כל חלק גוף אחד מבעד לסורגים. שימו לב שהחוק הנ"ל לא מתייחס לאלמנטים עיצוביים נוספים כמו עיטורים שונים שדרכם יכול הילד להוציא את ידיו ואת ראשו, ולכן ברגע שאתם פונים למסגר בעניין בניית גדר למרפסת בדקו האם הוא מכיר את החוקים האלו. 

בונים גדר למרפסת בקומת קרקע? העסק הרבה יותר פשוט, מאחר ולא נשקפת סכנת חיים לשוהים בה. במקרה כזה תוכלו להתקין גדר עץ יפה ומעוצבת שתמסגר את המרפסת ותאפשר לכם לשבת בה בכיף תוך שמירה על פרטיותכם.

הכנה מקדימה

לאחר שתפנו למסגר מקצועי או נגר מומחה בנושא בניית גדר למרפסת, הם יגיעו לביתכם כדי להבין את היקף העבודה הנדרשת, לרשום מידות, לבחור צבע וסגנון ולסגור את המחיר כולל התקנה. לאחר שבעל המקצוע יזמין ויקבל את חומר הגלם איתו יבצע את העבודה, הוא יחל לעצב את מוטות המתכת או העץ ולפתח עיטורים בהתאם לדרישותיכם. 

הזמנתם גדר עץ? לאחר עיצוב הגדר יתבצע גימור של הקרשים כדי לגרום להם להישאר עמידים מפני שמש, גשם ושאר כוחות הטבע. לרוב, עיצוב גדר עץ ישלב בתוכו גם מוטות מתכת מעוצבים ליצירת אפקט עיצובי טבעי, חזק ויפה.

הזמנתם גדר מתכת או גדר משולבת? כעת המסגר ישלח את המוטות לתהליך הגלוון. בתהליך הגלוון מוטות המתכת מוכנסים אל תוך אמבטיית אבץ על מנת להוסיף שכבת הגנה המונעת חלודה ופגיעות שמש. שתי שיטות הגלוון העיקריות הן הגלוון החם והגלוון הקר. הגלוון החם היא שיטה מומלצת הרבה יותר משום ששכבת ההגנה תהיה עבה יותר ותגן על הגדר שלכם לאורך זמן רב יותר. כמו כן, על גדר למרפסת בעלת מוטות שעברו גלוון חם תקבלו ברוב המקרים כ-10 שנים אחריות. לאחר שמוטות המתכת חוזרים מתהליך הגלוון על המסגר לצבוע אותם בהתאם לצבע בו בחרתם. המסגר יכול לצבוע אותן בעצמו או להעזר בצבעי מקצועי. חשוב שהמוטות יצבעו בצבעים איכותיים מחברות כמו נירלט, טמבור ועוד על מנת שלא יתקלפו וידהו באור השמש. 

התקנת הגדר למרפסת

לאחר שהמוטות יהיו מוכנים אחרי תהליך הגלוון, הגימור והצביעה, יגיע המתקין אליכם וירתך את חלקי המתכת של הגדר לחתיכה אחת, תוך שילוב קרשי העץ בצורה דקורטיבית ביניהם. שימו לב שבעת פעולת הריתוך על המסגר לפרוש שטיח מיוחד שיגן על החפצים השונים מפני פגיעות ולכלוך. 

בעת פעולת הריתוך הצבע והגלוון של המוטות ייפגע, ולכן המסגר ירסס על המוטות ספריי אבץ בין החיבורים השונים על מנת לחדש את הגלוון. בשלב האחרון של בניית הגדר למרפסת המסגר יקבע את הגדר כדי למנוע מהמוטות השונים לזוז. פעולת הקיבוע תתבצע על ידי עוגן כוח הנקרא ג'מבו שהוא עוגן מלא ועבה שמתרחב בתוך החומר בו הוא מוברג. 

למה חשוב לשים לב בבניית גדר למרפסת?

שוק המסגרים והנגרים רווי באנשי מקצוע, וכדי שתהיו בטוחים שאיש המקצוע שלכם אמין ועושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר, ריכזנו עבורכם מספר דברים שחשוב שתשימו לב אליהם בבחירה של איש מקצוע:

  1. בדקו שהמסגר מכיר את חוקי הבטיחות של התקן הישראלי והוא מקפיד עליהם. בטיחות לפני הכל!
  2. בדקו כי המסגר משתמש בעוגן ג'מבו על מנת לקבע את מוטות הגדר.
  3. אם החלטתם שאתם רוצים עיטורים שונים בגדר, בדקו כי הם עומדים בחוקי התקן הישראלי והמסגר לא מנסה להמליץ לכם בכוח על עיטורים שונים שאולי נראים יפים, אך אינם בטיחותיים. 
  4. וודאו שהמתקין מקפיד להשחיז וללטש את החלקים המרותכים במוטות ושהוא לא משאיר חלקים חדים שעלולים לפצוע אתכם או את שאר דיירי הבית.
  5. שאלו את המסגר באיזה צבע הוא משתמש לצביעת מוטות וקרשי הגדר. וודאו כי הצבע הוא אחד מהמותגים שציינו לעיל שלא דוהים ונפגעים במהירות מקרני השמש. 

חושבים שבניית גדר למרפסת זה תהליך קשה? לא, הוא לא חייב להיות קשה בכלל, בשביל זה אנחנו ב-Pergula Expert כאן כדי להקל עליכם. 

המומחים שלנו ישמחו לבנות לכם גדר למרפסת שתשרת אתכם לאורך זמן. אנשי המקצוע שלנו יעריכו במקצועיות וביעילות את העבודה אשר תדרש לשם בניית גדר למרפסת שלכם, יעריכו כמה תעלה העבודה ויעשו הכל על מנת לבנות לכם את הגדר למרפסת שתמיד חלמתם עליה.

רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות