התקנת סנטף

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

לאחר התקנת פרגולה החיים שלכם יהפכו לנוחים בהרבה – אפשר לצאת תמיד החוצה, לאפשר לילדים לשחק גם כשיש שמש, לשבת מתחתיה כשיורד גשם… למען האמת, האופציה האחרונה רלוונטית רק בחלק מהמקרים. לא לכל הפרגולות יש גגות אטומים מפני גשם, וחלק מגגות הפרגולות בנויים מקרשים מוצלבים בלבד ולכן הם אפילו לא מספקים הגנה משמעותית מפני השמש. במקרה כזה, אם רוצים להתקין גג אטום ועמיד לפרגולה, התקנת סנטף היא פתרון נהדר – ולא רק לפרגולות אלא גם למרפסות, מחסנים, סככות לרכב ועוד. במה מדובר ואיך עושים את זה? קבלו את המדריך המלא להתקנת סנטף!

איטום שקוף לפרגולה

סנטף הוא כיסוי קשיח ואטום לגשם שמשמש לקירוי פרגולות. הסנטף הוא לא הפתרון היחיד איתו נהוג לבצע איטום לפרגולה: ניתן להשתמש ביריעות פלסטיק מסוגים שונים, כולל איטום פרגולה עם פוליגל – חומר דומה לסנטף אך יקר יותר. ברוב המקרים בהם נדרשים לאיטום גג פרגולה המומחים ימליצו להשתמש בסנטף, חומר שמעניק מגוון יתרונות ואוטם את גג הפרגולה לאורך שנים רבות בלי נזילות או היווצרות שלוליות, וגם שומר על היושבים תחת הפרגולה מפני קרינת השמש בלי לוותר על האור הנעים שלה.

מה זה בעצם סנטף?

הסנטף הוא לוח שעשוי מפוליקרבונט (תערובת של חומרים פלסטיים) בעל גלים עגולים או שקעים שמשתלבים זה בזה. השקעים מאפשרים להרכיב לוח על גבי חברו בצורה מדויקת ואטומה במיוחד למים. החומר ממנו עשוי לוח הסנטף הוא שקוף או חצי שקוף, חלק, עמיד למים ומסנן קרינת שמש. התוצאה היא ציפוי פלסטיק חזק, עמיד מאוד ובעל מגוון יתרונות לצורך ציפוי סככות, מרפסות, פרגולות ואפילו אצטדיונים. הסנטף הנפוץ בישראל מיוצר בקיבוץ רמות יוחנן על ידי חברת פלרם ומגיע עם אחריות של עשור.

סוג נוסף של סנטף הוא סנטף בצורת כוורת, שעשוי בצורת יריעות עליונות ותחתונות בעלות מחיצות אנכיות ביניהן. הצורה הזו מאפשרת איטום מוצלח במיוחד בהתקנת סנטף לגג פרגולה, ומבטיחה שקט במקרה של גשם שיורד בחוזקה על גג הפרגולה. סנטף כוורת עולה יותר מאשר סנטף בצורות אחרות.

לוחות הסנטף מגוונים מאוד, במטרה לאפשר לכם להתקין גג אטום לפרגולה בצבעים שונים ובצורות שונות. תוכלו למצוא לוחות סנטף בצבע אדום שקוף, לוחות סנטף צהובים בגוון חצי אטום, לוחות סנטף כחולים אטומים, לוחות סנטף עם גלים, עם שקעים, או כמו שכבר תיארנו, לוחות סנטף בצורת כוורת. בנוסף, לוחות סנטף מסוגלים להתעקם מעט במקרה הצורך וליצור גג עגול ולכן הם שימושיים למגוון מקומות ולא רק למקומות בהם נדרש לוח ישר לכיסוי גג.

התקנת סנטף לפרגולה – יתרונות

 • הסנטף מגן מפני הגשם ומתייבש בקלות.
 • הסנטף מסנן קרינת UV, קרינת שמש, ומאפשר לשבת בכיף ולהנות מהשמש מתחת לפרגולה בלי להישרף.
 • הסנטף ידידותי לסביבה ואפשר למחזר אותו.
 • הסנטף לא דליק ויגן עליכם מפני התפשטות שריפה בפרגולה. 
 • התקנת סנטף לגג הפרגולה תאפשר לכם לשמור על חומר הפרגולה עצמה ולהאריך את חייה. הגג והקורות של הפרגולה יירטבו פחות בזכות ההגנה של שכבת הסנטף והיא תחזיק מעמד לזמן ארוך יותר, ייקח יותר זמן עד שהיא תצטרך צביעה ושיפוץ.
 • התקנת גג סנטף לפרגולה היא פשוטה למדי.

התקנת סנטף לפרגולה – חסרונות

 • למרות שמדובר בלוח פלסטיק בעל מראה מעוצב ונאה, בסוף אי אפשר להתעלם מכך שמדובר בלוח פלסטיק, והמראה שלו בהתאם. לא לכולם מתאים להחזיק בפרגולה עם גג שנראה כפלסטיק בחלקו העליון. אם מראה הפלסטיק של הסנטף מפריע לכם אבל אתם בכל זאת מעוניינים בהתקנת גג פרגולה אטום, נמליץ להתייעץ עם מתקין פרגולות מקצועי כדי לברר לגבי פתרונות אפשריים: למשל, תוכלו "להחביא" את שכבת הסנטף בין שתי שכבות של במבוק או דוגמת עץ.
 • אורך החיים של הסנטף לא אינסופי: אחרי כעשר שנים (ולעתים הרבה יותר מכך) סביר להניח שהוא יתחיל להיסדק ולהישבר באופן טבעי. עם זאת, אם תתקינו את הסנטף בשיפוע באופן המומלץ תוכלו לשמור על חייו לאורך זמן על ידי ניקוז המים במהירות. בכל מקרה, גם אם התקנת הסנטף שתעשו כעת תספיק למשך עשור, אנחנו ממליצים ללכת על זה כי מדובר בפתרון זול יחסית ונוח שיעניק לכם שנים ארוכות של פרגולה שימושית במיוחד.
 • מאחר והסנטף עשוי מתרכובת פלסטיק, כאשר יורדות עליו טיפות מים הן יוצרות צליל תיפוף, דבר שמפריע לחלק מהאנשים. אם הרעש מהגשם מפריע לכם תוכלו להתקין סנטף כוורת – הוא יקר יותר אך האיכות שלו גבוהה במיוחד והוא מונע את צליל התיפוף על גג הפרגולה.

כיצד מתבצע תהליך התקנת סנטף ולמה חשוב לשים לב?

 • קודם כל, מתקין הפרגולה ייקח לוח סנטף (באורך מטר עד מטר וחצי, לרוב) ויחתוך אותו לפי גודל הפרגולה שלכם, כך שיוכל לשבץ את גג הפרגולה בלוחות זה לצד זה, שעולים אחד על השני ומכסים את הקצוות. כך יימנעו נזילות בגשם.
 • כעת יבדוק המתקין את שיפוע הגג, ובמידת הצורך יוסיף עוד קרשים בצד אחד ליצירת זווית. על הסנטף להיות מותקן בשיפוע קל כדי לאפשר זרימה של המים לעבר הקרקע. אם יש במבוק או כיסוי אחר שנמצא על הגג יש צורך בתוספת עץ מעליהם כדי להניח תשתית יציבה להנחת הסנטף.
 • זה הזמן להבריג את הסנטף אל העץ. ניתן להשתמש בחומרי הדבקה בנוסף, כאלו המותאמים לעבודה עם הסנטף.

חשוב לשים לב:

 • כל התהליך דורש הימצאות בגובה גג הפרגולה או המרפסת ולכן חשוב לעבוד לפי תקני הבטיחות להתקנה בגובה.
 • אין לדרוך על לוחות הסנטף שנמצאים על הגג בלי סולם דריכה מתאים. 
 • לסנטף יש שני צדדים, ורק אחד מהם אמור להימצא ישירות מול השמש ולסנן את קרינת השמש. שימו לב שההתקנה מתבצעת בכיוון הנכון.
 • אל תסתפקו באחריות על לוחות הסנטף עצמם: בקשו אחריות על ההתקנה ממתקין הפרגולה.
 • ניתן להתקין ציפוי סנטף לפרגולה קיימת או לשלב אותו בזמן בניית הפרגולה או המחסן.

מחירי התקנת סנטף לפרגולה

מחירי התקנת סנטף לפרגולה נעים בין 150 ל-300 ש"ח למטר. המחיר תלוי בכמה גורמים:

 • האם מדובר בציפוי סנטף רגיל או בסנטף כוורת? סנטף כוורת נמצא בטווח מחירים גבוה יותר.
 • האם יש צורך בהתקנת הסנטף על הגג בלבד או שצריך להוסיף ציפוי עץ מעל לתשתית הקיימת? תוספות יגביהו את מחיר ההתקנה.
 • אם העבודה מתבצעת באזור צפוף או גבוה במיוחד תיתכן תוספת כספית למחיר ההתקנה.
 • אם יש צורך בפירוק גג קודם, סנטף או רגיל, יתווסף זמן העבודה למחיר.
 • אם תתקינו את הסנטף בזמן בניית הפרגולה המחיר יהיה זול יותר מאשר התקנה על פרגולה קיימת.
 • אם השטח שתרצו לכסות גדול, המחיר למטר יירד מאחר ומדובר בהזמנה בכמות גדולה.

מחפשים בעל מקצוע להתקנת סנטף מדויקת ומקצועית? זקוקים לייעוץ בתחום? פנו אלינו ונשמח לעזור!

יוסי מזרחי
יוסי מזרחי

עם ניסיון של מעל עשור בתחום. מתקין מקצועי ומדיוק עם חשיבות רבה לפרטים הקטנים .

אהבתם? שתפו מאמר זה!
התקשרו עכשיו
רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות