התקנת פרגולה – כך תעשו זאת נכון

תרימו יד אם אתם לא מרוצים ממשהו שבניתם בבית שלכם – מאחר ולא ביצעתם מספיק מחקר מקדים אלא "קפצתם" ישירות להתקנה בלי לברר מראש מה יתאים לכם. הרמתם יד? אז אתם בטח יודעים שלקראת התקנת הפרגולה המושלמת לחצר שלכם רצוי ללמוד את הנושא מראש ולדעת למה לשים לב. לא הרמתם יד? אנחנו שמחים שהכל עבר חלק! בכל זאת, במידה ואתם מתכננים להתקין פרגולה – נמליץ לעיין במדריך שלנו כדי ללמוד על התקנת פרגולה מעולה. 

מה כוללת התקנת פרגולה?

בשביל להשיג את הפרגולה הכי טובה שיש, כזו שתחזיק מעמד למשך שנים ארוכות ותענה במדויק לצרכים העיצוביים ולשימושים שלכם, יש לאפיין מראש את הצרכים והרצונות שלכם. לאחר מכן חשוב להעביר אותם במדויק לאיש המקצוע שיבנה את הפרגולה עבורכם, ולבסוף – לוודא שתהליך הבנייה מתבצע לפי התכנון.

מאפיינים שחשוב לבחור מראש

מיקום וגודל

היכן אתם מתכננים שהפרגולה תעמוד, ולמה? האם כיוון השמש באזור זה מתאים לתכנון? מה מטרת הפרגולה – לסמן שטח, לאטום שמש וגשם או להוות מוטיב אסתטי בחצר? איזה גודל פרגולה תצטרכו? מענה על כל השאלות האלו מראש יאפשר לכם לא רק לחסוך כסף ולעבוד מהר יותר, אלא גם יבטיח התאמה טובה של מאפייני הפרגולה למרפסת או לחצר שלכם.

חומרים

החומרים המרכזיים מהם נהוג לבנות פרגולות הם עץ, ברזל (חומר פחות נפוץ) ואלומיניום. הבחירה בחומר צריכה להתאים לסגנון העיצובי של החצר שלכם, אבל אל תמהרו לבחור רק לפי מראה החומר; שימו לב להבדלים המובנים בין הפרגולות השונות. פרגולות עץ דורשות תחזוק משמעותי במשך השנים, בעוד פרגולות אלומיניום לא יזדקקו לתחזוקה במשך עשרות שנים ולא יחלידו. כמו כן, פרגולות אלומיניום הן יקרות יותר מפרגולות עץ. בחנו את השיקולים השונים לעומק לפני הבחירה.

עיצוב

אחרי שתבחרו את החומר והצבע, הגיע הזמן להחליט באיזו צורה תהיה הפרגולה: האם היא תכלול גג נפתח אטום? אולי תרצו פרגולה סגורה? האם היא תעמוד בפני עצמה על ארבע רגליים או שתישען על קיר הבית? מה עם סוכך בלי רגליים (פרגולה תלויה)? האופציות רבות, ואם קשה לכם להחליט – מומלץ לדבר עם בעל מקצוע מנוסה ולתאם איתו ביקור בית בו הוא יציג בפניכם מספר דגמים שעשויים להתאים לתוואי החצר או המרפסת שלכם, ואפילו ייצור הדמיה של הפרגולה במקרה הצורך.

תוספות

הפרגולה הולכת ותופסת צורה! עכשיו כדאי לחשוב על התוספות שתרצו לשלב בבניית הפרגולה: האם תזדקקו לתאורה שתשולב בקורות הגג של הפרגולה? האם תרצו מנגנון ממונע לפתיחת וסגירת גג הפרגולה, ואולי חיישן שיבצע זאת באופן אוטומטי במקרה של גשם? האופציות רבות, וחשוב לשקול מראש אילו מהן חשובות לכם ועל אילו תוכלו לוותר בקלות.

ולסיום

עקבו אחר התכנית של בניית הפרגולה ושאלו את המתקין שאלות במקרה ואתם לא מבינים עד הסוף משהו. בדקו שצביעת הפרגולה מתרחשת מראש, לפני הרכבתה (כך הצביעה תהיה יסודית יותר) וודאו שהמתקין לא יחסוך בחומרים על חשבונכם.

מעוניינים בהתקנה אמינה ויסודית? אנשי המקצוע המנוסים והאדיבים שלנו ישמחו לעזור החל משלב התכנון ועד סיום הבנייה!

תוכן עניינים
יוסי מזרחי
יוסי מזרחי

עם ניסיון של מעל עשור בתחום. מתקין מקצועי ומדיוק עם חשיבות רבה לפרטים הקטנים .

אהבתם? שתפו מאמר זה!
התקשרו עכשיו
רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות