פרגולה לרכב – מה צריך לדעת לפני התקנת הצללה לרכב

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

מהו החפץ הכי חשוב לכם בעולם? או לפחות – הכי יקר ערך? סביר להניח שלצד הבית שלכם, או אולי תכשיט משמעותי, אתם מחזיקים ברכב שמעבר לערכו השימושי והכספי, הוא גם עוזר נאמן שמשמש אתכם בכל יום. כדי לשמור על הרכב תקין ומתפקד היטב למשך שנים יש לשמור על שגרת בדיקות ותיקונים, וגם לספק לו סביבה בטוחה שלא תאפשר לפגעי הטבע להזיק לו. לשם כך מומלץ להתקין לצד הבית פרגולה לרכב.

מהם יתרונות הפרגולה לרכב?

  • בימים חמים, בהם השמש קופחת על רכב הפלדה שלכם, החום הכבד והשמש הישירה עשויים להזיק לרכב באופן משמעותי: חלקי פלסטיק יישחקו וייחלשו, חפצים חשמליים שנמצאים ברכב (מצלמת רכב, למשל) עלולה להינזק, ויהיה מאוד לא נעים להיכנס לתוך הרכב מדי יום ולחוות חום של כבשן ברגע שפותחים את הדלתות. פרגולה לרכב מונעת את כל זה: היא שומרת על הרכב בסביבה מוצלת ונעימה ומאפשרת לו להתגונן מפני השמש, להבדלי טמפרטורה משמעותיים מאוד.
  • בימים קרים וגשומים הרכב יתלכלך מאבק ומים. אם הוא יעמוד תחת פרגולה או סככה לרכב – תוכלו לשמור עליו נקי למשך פרקי זמן ארוכים.
  • החנייה בתוך סככה או פרגולה לרכב תאפשר לכם לשמור על הרכב מפני צואה של ציפורים ועטלפים, או מפני חתולי רחוב שנלכדים בתוך המנוע.
  • רכב שחונה באמצע הרחוב קורץ לפורצים הרבה יותר מרכב שחונה בתוך מקום סגור ומקורה ממש לצד הבית שלכם.
  • סככת רכב מוסיפה חן לעיצוב הבית ומאפשרת לשלב את הרכב החונה ליד הבית בצורה אסתטית ונאה, מתואמת עם המראה הכללי של הבית.

סוגי פרגולות לרכב

כל פרגולה נראית אחרת – בהתאם לגודלה, לצורתה, לצבעה ולפיצ'רים נוספים: שער, קירות, גג נפתח, שלבים בגג, תאורה ועוד. אך המבנה הבסיסי של פרגולה או סככה לרכב מתחלק לשני סוגים: סככה בלבד (גג שנתלה על מוטות פלדה או מותקן לצד הבית ונשען על קיר הבית. הסככה תהיה עשויה לרוב ממוטות שביניהם פרוש בד אטום למים, אך היא יכולה גם להיראות ממש כמו פרגולה תלויה) או פרגולה סגורה (פרגולה עם ארבע רגליים, גג, ולעתים גם קירות ודלת ליצירת חדרון קטן שמתאים לחנייה).

שני המבנים שונים זה מזה גם בתקציב וגם במראה הסופי, כשסככה תתאים לרוב לבעלי רכב שמחפשים פתרון מהיר, נייד ופשוט – ופרגולה לרכב תתאים להתקנה כחלק ארוך שנים ובלתי נפרד מהבית הפרטי.

בעוד סככה לא דורשת אישורים לרוב, מאחר והיא לא תופסת הרבה מקום, פרגולה לרכב תדרוש אישורי הרחבה מקומיים. השגת האישור לא מורכבת ודורשת רק מילוי טופס ושליחתו למועצה המקומית.

במידה ואתם מעוניינים לבנות פרגולה לרכב שתיראה דומה למוסך פרטי (כנהוג בארצות הברית) תוכלו לצרף להתקנת הפרגולה גם קירות, חלונות זכוכית, דלת מוסך נפתחת, תאורה פנימית, מדפים, אזורי אחסון וציוד לרכב.

מחפשים מתקין אמין לתכנון והתאמת פרגולה נאה לרכב שלכם? נשמח לעזור!

יוסי מזרחי
יוסי מזרחי

עם ניסיון של מעל עשור בתחום. מתקין מקצועי ומדיוק עם חשיבות רבה לפרטים הקטנים .

אהבתם? שתפו מאמר זה!
התקשרו עכשיו
רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות