7 טיפים לבניית פרגולה

פרגולה יפה היא בונוס משמעותי לבית. היא יוצרת צל בחצר, הופכת את השהייה בחוץ לנעימה יותר ומשדרגת את העיצוב של הבית ושל החצר. אבל כמו כל מוצר חשוב – קיימים לא מעט דגמים בשוק. לכל סוג פרגולה יתרונות וחסרונות משלה וכדאי להכיר אותן מראש כדי לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר לחצר שלכם.

הטיפים הבאים יסייעו לכם לסקור את נתוני השטח ולבחור את הפרגולה שתתאים לכם באופן מקסימלי.

אישורים

אמנם בניית פרגולה היא בהחלט לא פרויקט באותו סדר גודל של בניית בית, אבל ממש כמו סגירת מרפסת – מדובר בפרויקט שמשפיע על סביבת הבית, על השכנים ועל נראות הרחוב ולכן הוא דורש אישור כדי שלא תצטרכו לפרק את הפרגולה בעתיד. דברו עם הרשות המקומית ומלאו את המסמכים הנדרשים, ותוכלו לקבל אישור בקלות. כאשר מדובר בפרגולה תלויה או במבנה מורכב יש צורך באישור של מהנדס שיבדוק את יציבות המבנה לשמירה על בטיחותכם – כדי שהפרגולה לא תקרוס ותסכן חיים.

קרקע

פרגולה שניצבת על בטון שונה מפרגולה שניצבת על דשא או דק מעץ. תכננו את חומר הפרגולה (פרגולה מאלומיניום או עץ) בהתאמה לסוג הקרקע: פרגולות עץ עשויות להינזק מעמידה באזור של צמחייה, עקב ריבוי מזיקים באזור, ואילו פרגולות שעומדות על רצפת בטון זקוקות להברגה מיוחדת שתצמיד אותן לבטון. ידעו אותנו מראש כדי שנתכנן את הפרגולה ואת הליך הבנייה שלה בהתאם.

יציבות

פרגולה שעומדת על ארבע "רגליים" היא יציבה פחות מפרגולה שאחת מצלעותיה נשענת על קיר, וזו השנייה דורשת חיזוקים מיוחדים לייצוב שלה על הקיר. התאימו את סוג הפרגולה לדרך הייצוב שתבחרו.

גובה

התקן הסטנדרטי לגובה פרגולה הוא סביב 2.30-2.50 מטרים מעל פני הקרקע. מדדו את המרחק הזה מראש על קיר הבית לידו היא תוצב כדי לוודא שהיא לא מתנגשת בחלונות או בעיצובים בולטים.

ניקוז

הניקוז על גג הפרגולה חשוב מאוד כדי שלא יצטברו עליו שלוליות מים לאחר הגשם. התקינו גג בשיפוע עדין, או שימו מרזב מראש, כדי לוודא שלא תצטבר רטיבות שתזיק לגג הפרגולה.

כיוונים

המטרה העיקרית של הפרגולה ידועה לכולנו: מתן צל. מאחר והשמש נמצאת באזור שונה ביחס אלינו בשעות השונות של היום, המטרה הזו עלולה להשתבש אם הפרגולה ניצבת בזווית לא נכונה: מה אם אתם רוצים פרגולה בחצר כדי לשתות מדי יום את הקפה של הבוקר בצל, אבל בשעות הבוקר השמש ניצבת בזווית קופחת שלא משאירה לכם טיפת צל תחת הפרגולה? הצרות האלו יכולות להיחסך בקלות על ידי תכנון נכון של הפרגולה מראש. בצעו מדידות של כיווני הצל בשעות שונות של היום ולפי זה החליטו על מיקום הפרגולה. במקרה הצורך ניתן להוסיף לה קיר חלקי או יריעה לסגירה שיגנו עליכם מהשמש בזמנים בהם היא ניצבת בזווית בעייתית.

חשמל

בפרגולות רבות יש צורך בהתקנת תאורת לילה דקורטיבית או שקע חשמל לשימוש ביתי – את הצורך הזה חשוב להעלות מראש בתהליך תכנון הפרגולה כדי שמערכת החשמל תיכלל בתוכנית ותתווסף בצורה יעילה ובטוחה לפרגולה.

נשמח לעזור לכם בבניית הפרגולה המושלמת עבורכם!

תוכן עניינים
יוסי מזרחי
יוסי מזרחי

עם ניסיון של מעל עשור בתחום. מתקין מקצועי ומדיוק עם חשיבות רבה לפרטים הקטנים .

אהבתם? שתפו מאמר זה!
התקשרו עכשיו
רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות