פרגולה למרפסת

מרפסות הן חלק בלתי נפרד מחיינו. משתמשים במרפסת לתליית כביסה? יוצאים מדי יום לשבת עם ספר מול הנוף? נהנים לערוך ארוחות משפחתיות באוויר הצח?

המרפסת היא מרכיב נהדר במבנה של רבות מהדירות באקלים הישראלי, ואנחנו לא רק מבלים בה אלא גם משקיעים בה: מתחזקים גינת עציצים, מניחים ריהוט גן והופכים אותה לפינת חמד.

אחד מגורמי התועלת המשמעותיים ביותר למרפסת הוא הקירוי. כי עם כל הכבוד למרפסת מטופחת ומעוצבת, בלי משהו שיגן עליה מהשמש הישראלית הקופחת או מסופות גשמים ורוחות בחורף – המרפסת תהפוך מהר מאוד למלאת לכלוך וטחובה.

העציצים יתייבשו, הריהוט יתקלף ואתם לא תוכלו לשבת בה כי תמיד יהיה בה חם מדי או קר מדי.

הפתרון, לשמחתנו, הוא לא רק שימושי ויעיל אלא גם יפה: פרגולות וסוככים מגיעים בשלל צורות, חומרים ועיצובים שמתכתבים עם הסגנון העיצובי של ביתכם והופכים את המרפסת לחלק בלתי נפרד מהעיצוב.

תוכלו לבחור פרגולה בעלת רגליים שתעמוד במרפסת, סוכך ללא רגליים, פרגולה בזווית, פרגולה מכוסה, פרגולה חשמלית ועוד, בהתאם לסוג המרפסת, האקלים והצרכים שלכם.

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תמונות - פרגולות למרפסת

סוגי פרגולות למרפסת

פרגולות עץ

פרגולה בעלת עיצוב "מסורתי", זולה יותר, דורשת תחזוק מדי שנה-שנתיים ומעניקה נופך טבעי לבית. שימו לב: פרגולות עץ כבדות יותר מפרגולות אלומיניום, ולכן במידה והמרפסת שלכם גבוהה ויש לה הגבלת נשיאת משקל מסוים, ודאו מראש באיזו משקל היא צריכה להיות כדי לא להסתכן בפגיעה ברכוש או בנפש.

פרגולות ברזל

תשמש לרוב כפרגולה מעוצבת במיוחד, בעלת דוגמאות אמנותיות ועיצוב ייעודי שמתאים לסגנון הבית. במקרה כזה, ודאו שמדובר בקירוי פרגולה שמתאים לכם מבחינה שימושית ולא באובייקט עיצובי בלבד.

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום: הסוג החדיש והנפוץ ביותר. מומלצות מאוד למרפסות עקב המשקל הקל שלהן, התחזוק המינימלי שהן דורשות והטווח העיצובי הרחב שניתן להקנות להן. במקרה כזה תוכלו לשלב בגג הפרגולה גם קירוי משולב שמש (בעזרת שלבים או גג רשת) וגם קירוי לחורף שישלב בד או כיסוי סנטף לשמירה על יובש המרפסת. 

פרגולות חשמליות

כל היתרונות שכבר הצגנו – בשילוב עם גג מתכוונן שתוכלו לפתוח, לסגור או להטות לפי מזג האוויר והצורך.

פרגולות סגורות

את כל סוגי הפרגולות ניתן לסגור מצד הקירות בעזרת סוככים, חלונות או בדים ייעודיים, ובכך ליצור מעין חדר מקורה לימות החורף. הסגירה הזו נעשית גם היא בשימוש בחומרים קלים שיתאימו לסגנון העיצובי של הבית, הפרגולה והמרפסת: תוכלו לשלב חלונות דקורטיביים, חלונות זזים וסוכך שנסגר מלמעלה (או נסגר באופן ממונע). סגירת מרפסת תוכל להשתלב עם סוכך או עם פרגולה סגורה ברוב סוגי העיצובים.

פרגולה דקורטיבית ויעילה למרפסת מומלצת מאוד להתקנה, תשמור על המרפסת שלכם ועל הריהוט שבה ותאפשר לכם להרחיב את טווח הפעילות שלכם במרפסת.

נשמח לעזור לכם להתאים פרגולה מעולה למרפסת לפי טעמכם! דברו איתנו לייעוץ ולפרטים נוספים.

שאלות ותשובות פרגולה למרפסת

פרגולות עץ, פרגולות אלומיניום, פרגולות ברזל, פרגולות חשמליות, פרגולות סגורות.

טווח המחירים רחב מאוד, ומשתנה בין סוג הפרגולה שאתם בוחרים, להתצייעות והצעת מחיר, צרו איתנו קשר.

"חוק הפרגולות" הוא כינוי לרפורמת הבנייה שנוסדה ב-2015, שאומרת שכל אדם המבקש לבנות פרגולה במפרסת ביתו, יכול לעשות זאת באמצעות שליחת טופס מקוון הנקרא "דיווח עבודה פטורה מהיתר" והוא אינו חייב לחכות לתשובות כדי להתחיל בבנייה.