פרגולה תלויה

הפרגולות המודרניות כבר מזמן לא מסתפקות בעיצוב בדגם הישן שעונה לתיאור "ארבעה עמודי עץ ומעליהם קרש" פרגולות עץ הפכו למעוצבות ויפות מתמיד ונוספו לשוק חומרים נוספים מהם ניתן לבנות אינספור סוגי פרגולות איכותיות שיעניקו לגינה שלכם צל ושלווה.

כיום תוכלו לבחור בין פרגולת עץ טבעית, פרגולת ברזל מעוצב, פרגולת אלומיניום קלילה, פרגולה בעלת סגירה לחורף, פרגולה נטויה ו… פרגולה תלויה. הפרגולות התלויות הן סוג חדש, מודרני ויפה במיוחד של פרגולות (שמזכיר מעט סוככים מודרניים), ויש להן כמה וכמה יתרונות. 

מעוניינים לתכנן פרגולה תלויה? המומחים שלנו ישמחו לייעץ ולבנות עבורכם את הפרגולה המושלמת במחירים אטרקטיביים. מלאו את פרטיכם בטופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם:

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תמונות פרגולות תלויות

מהי פרגולה תלויה?

פרגולה שאינה מתבססת על ארבעה עמודים שמחזיקים את הגג. הגג, כלומר אזור ההצללה של הפרגולה, מוחזק במקומו על ידי חיבור לקיר הבית וחיזוק בעזרת כבלים שתלויים באלכסון מעליו.

בכך נוצר עיצוב שלא מסתמך על רגליים להחזקת הגג במקום.

פרגולות תלויות מתאימות למרפסות ולחצרות ללא מקום רב, כאשר השטח שתרצו להצליל אינו ארוך אלא קרוב יותר לבית עצמו. הפרגולה התלויה תבצע את עבודת ההצללה בלי שתצטרכו לבזבז מקום על הרגליים שיחזיקו אותה, ותאפשר גם למי שאין לו הרבה מקום במרפסת להצליל אותה בצורה אסתטית ויעילה.

אז למה כדאי לכם לשקול בניית פרגולה תלויה בחצר או במרפסת שלכם?

קודם כל, זה עניין של מרחב. בלי רגליים שמחזיקות את הפרגולה תקבלו מעין גג מרחף באוויר שייתן לכם את כל יתרונות הצל בחצר או במרפסת יחד עם יכולת לשוטט בחופשיות תחתיו. מושלם למשחקים של הילדים או למרחב קטן שלא תרצו "לחסום" עם מוטות עומדים.

בנוסף, הפרגולה התלויה יכולה להיות פרגולה מתכווננת. אם תתקינו פרגולה תלויה חשמלית תוכלו לכוון את הזווית ואת עוצמת הפתיחה שלה בלחיצת כפתור ואפילו להרחיב ולהקטין אותה.

ולבסוף – חשוב לשים לב ליתרון האסתטי: ברוב הבתים, פרגולות תלויות נראות טוב יותר מפרגולות עומדות, ומעניקות נופך מודרני ועתידני לבית, עם לוק אוורירי ופחות מאסיבי. מושלם למי שרוצה להצליל את החצר בלי להוסיף אובייקט גדול ומשמעותי למראה הבית.

חומרים, דגשים ובנייה

החומר ממנו תיבנה הפרגולה התלויה משמעותי מכמה בחינות: עיצובית, תחזוקתית ובטיחותית. מאחר והפרגולה התלויה מתבססת על חיבור לבית עצמו אנחנו מקפידים לבחור באיזון חומרים שמצד אחד יספק מסגרת חזקה ועמידה לפרגולה – ברזל, לרוב – ומצד שני שהתוצאה כולה לא תהיה כבדה מדי ותעמוד בתקני הבטיחות. הפתרון הוא בדרך כלל שימוש בפרגולת אלומיניום שמעניקה מספר יתרונות. היא קלה יחסית, ניתנת לעיצוב בטווח אפשרויות אינסופי, ודורשת תחזוקה אפסית לעומת פרגולות עץ (שדורשות ציפוי סנטף, עיבוד מיוחד של העץ וטיפולים שנתיים). 

לאחר מכן יש לבחור דגם ועיצוב לפרגולה. בשלב זה נציג לכם תיק עבודות עם תמונות של פרגולות שבנינו, כדי שתסמנו דגמים שאהבתם. אנחנו נבדוק שהבחירה תתאים למבנה הבית והחצר שלכם, כמו גם לסוג העץ שבחרתם.

קחו בחשבון שלמרות שמדובר בפרגולה שבנויה מעץ, אתם לא חייבים להישאר בעץ בלבד ויכולים להוסיף עליו עיטורים מברזל, חיפוי או קירות בד, קטעי זכוכית או בסיס אלומיניום – כתלות ברצון ובתקציב שלכם. נשמח להציע לכם עיצובים אפשריים לפי סוג הפרגולה.

חיפוי הפרגולה (ה"גג" שלה) עשוי לרוב בתצורה של רשת מעץ, מבמבוק דק או מבמבוק עבה – עם אופציה לאיטום מפני הגשם בעת הצורך תוך שימוש בפוליגל, זכוכית, סנטף או חומרים נוספים.

מתקיני הפרגולות שלנו הוכשרו לעבודה בגובה, כפי שהתקנת פרגולה תלויה דורשת, וידעו להמליץ לכם בפירוט מניסיונם הרב בנוגע לכל היבט, עיצובי ומעשי, בבחירת הפרגולה התלויה שלכם. דברו איתנו לסיוע והתקנת פרגולה יפהפיה בחצר שלכם!

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן. השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם: