קירוי פרגולה – איזה חומר מומלץ לקירוי פרגולות

הדרך שלכם לפרגולה מתחילה כאן

לקבלת הצעה משתלמת חייגו עכשיו 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

פרגולה יפה מוסיפה המון יתרונות לחצר: צל, מרחב עיצובי מעניין וסוכה לצמחים. לכל זאת ניתן להוסיף מאפיין אחד נוסף: גג פרגולה מעוצב וחינני, שיספק הגנה חלקית או מוחלטת מפני גשם ושמש. הגג ישפיע רבות על מראה הפרגולה, על מחירה ועל תהליך הבנייה, ולכן חשוב להחליט מראש באיזה חומר תרצו לקרות את הפרגולה שלכם.

ההחלטה הראשונה היא: האם תרצו גג פרגולה אטום לחלוטין או חלקית? במקרה בו אתם חיים באקלים יבש יחסית, ולא נוהגים לצאת החוצה בזמן גשמים, תוכלו להסתפק בגג חלקי ולהנות מזרימת אוויר וממראה השמיים. במקרה ואתם מעוניינים להשתמש בפרגולה בזמני גשם, לכו על גג אטום לגמרי – וכך תוכלו גם להשקיע בריהוט חצר נאה (בעיקר אם בנוסף לגג אטום תשקיעו גם בקירוי קירות הפרגולה ובכך תיצרו מרחב שניתן לסגור בזמני גשם.)

שימו לב: בפרגולות מאלומיניום ניתן לשלב גג נפתח. גג כזה עשוי בדוגמת שלבים, והוא יכול לשנות את זוויות השלבים באופן ידני או חשמלי, ואפילו באופן אוטומטי עם חיישן גשם. במידה ותרצו גג כזה תצטרכו להתקין פרגולת אלומיניום ולא עץ בחצר.

חומרים מומלצים לקירוי פרגולות (לפרגולות עץ ואלומיניום):

קורות

מראה הפרגולה הסטנדרטי והנאה – קורות עץ (או אלומיניום דמוי עץ) שמתוחות לרוחב חלקה העליון של הפרגולה ליצירת מראה בנייה טבעי. ניתן להוסיף קורות גם לאורך ליצירת דוגמת משבצות. גג כזה ישמש בפרגולות פתוחות, לישיבה במזג אוויר נאה או לבניית סוכה. במידה ותרצו לאטום את הגג, תוכלו לשלב בין הקורות יריעה שקופה אטומה למים.

רעפים

במידה והבית שלכם מקורה ברעפים ייתכן ותשקלו לרצף גם את גג הפרגולה ברעפים תואמים כדי ליצור מראה המשך יפה לבית. בניית גג רעפים לפרגולה דורש הכנה ראשונית לגג, תחזוק קבוע והתקנה סיזיפית – ולכן לא רבים בוחרים באפשרות זו.

במידה וחשוב לכם לשמור על מראה הרעפים אך אתם רוצים חלופה פשוטה ועמידה יותר, תוכלו לבצע קירוי בעזרת "רב רעף" – אריחים בעלי מראה של רעף, מחומר עמיד יותר ופשוט להתקנה. שתי האופציות אטומות למים.

במבוק

גג במבוק פופולרי בקרב פרגולות עץ בשל המראה הטבעי שהוא מעניק. ניתן להשתמש בבמבוק עבה או דק לקירוי הפרגולה. גג במבוק שגרתי אינו אטום למים אך ניתן לבצע קירוי בשתי שכבות במבוק ולשלב ביניהן יריעה לאיטום. 

לוחות

בנוסף לאפשרויות הקודמות, ניתן לבצע קירוי לפרגולה בעזרת לוחות שעשויים מחומרים פלסטיים שונים – לוחות PVC, פלסן, פלגלאס, פלאופק, סנטף וכו'. תוכלו לבחור בין החומרים השונים לפי התכונות המועדפות עליכם: רמת שקיפות, גלי / חלק, אפשרות ניקוז, יכולות סינון קרינה ורמת אטימות לחום ולרטיבות. 

מתלבטים באיזה חומר לבחור? מעוניינים להתאים את הגג לפרגולה שדמיינתם? רוצים להכיר סוגים שונים של לוחות קירוי? נשמח לעזור לכם בתכנון ובבנייה עם מיטב הידע של מומחי הפרגולות המקצועיים שלנו!

יוסי מזרחי
יוסי מזרחי

עם ניסיון של מעל עשור בתחום. מתקין מקצועי ומדיוק עם חשיבות רבה לפרטים הקטנים .

אהבתם? שתפו מאמר זה!
התקשרו עכשיו
רגע! לפני שאתם עוזבים...
השאירו פרטים וקבלו ייעוץ חינם ללא התחייבות